BOTOX

COSMELAN

FOTOODMŁADZANIE

KWAS MIGDAŁOWY

KWAS PIROGRONOWY

Kwas pirogronowy jest obecny w naturze np. w jabłkach, sfermentowanych owocach, czy też w occie. Reguluje on wydzielanie sebum przez skórę człowieka, pobudza syntezę nowego kolagenu i działa antybakteryjnie. Kwas pirogronowy w stężeniach powyżej 50% bardzo szybko i głęboko penetruje skórę. Natomiast kwas o niższym stężeniu pozwala na wykonanie peelingu powierzchniowego.

Peeling pirogronowy - działanie kwasu
Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry. Kwas znacząco oczyszcza skórę i przeciwdziała powstawaniu zaskórnikom. Zmniejsza on również tłustość skóry łojotokowej oraz trądzikowej. Ponadto, stymuluje on powstawanie kolagenu, włókien elastyny oraz niweluje zmarszczki powierzchniowe.

Ogólnie ujmując peeling pirogronowy może być stosowany do:
- przeciwdziałania starzeniu się skóry,
- niwelowania trądziku różowatego,
- zmniejszania blizn potrądzikowych,
- wyrównywania kolorytu skóry,
- wygładzania skóry,
- oczyszczania zaskórniaków,
- rozjaśniania plam starczych,
- przeciwdziałania łojotokom,
- łagodzenia nadmiernego rogowacenia skóry,
- usuwania martwych komórek.

Peeling pirogronowy - obszary poddawane zabiegowi
Peeling pirogronowy można stosować na całym ciele, jednak najczęściej jest on stosowany na:
- twarzy,
- dekolcie,
- plecach,
- ramionach,
- dłoniach.

Peeling pirogronowy - przebieg zabiegu
Zabieg polegający na złuszczeniu skóry kwasem pirogronowym złożony jest z trzech etapów. W pierwszym etapie osoba wykonująca peeling oczyszcza dokładnie skórę, a następnie aplikuje roztwór ją złuszczający. Roztwór nakładany jest wciągu 30 sekund do minuty. Procedura musi być cały czas kontrolowana poprzez obserwację zaczerwienia skóry. Całkowity czas przebywania kwasu na skórze nie powinien przekroczyć 5 minut. Na końcu nałożony kwas pirogronowy jest neutralizowany. Jeśli pojawiło się uczucie pieczenia, to należy położyć gazę z lodem na skórę, aby przynieść ulgę osobie poddawanej zabiegowj. Do złuszczenia naskórka dochodzi po 2-3 dniach.

To kolejny sposób na ekspresową odnowę skóry jaki pragniemy Państwu zaoferować. Złuszczanie naskórka potrzebne jest w każdym wieku, bo zaspokaja różne potrzeby naszej skóry.

Odblokowuje pory nastolatkom, dwudziestolatkom pomaga zachować gładką i promienną cerę, po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry, redukuje pojawiające się zmarszczki.

Kiedy skóra starzeje się i wiotczeje, złuszczanie działa jak ćwiczenie fizyczne- stymuluje odnowę komórek.

W trakcie zabiegu, zwanego eksfoliacją, można wyregulować proces nadmiernego przetłuszczania, spłycić blizny i drobne zmarszczki, ściągnąć pory. Tego typu zabiegi można także wykonywać profilaktycznie aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek i opóźnić procesy starzenia.


MIKRODERMABRAZJA

WYPEŁNIACZE

DEPILACJA LASEROWA

MASAŻ

ZABIEGI NA CIAŁO

MEZOTERAPIA KWASEM HIALURONOWYM 1% i 3,5%

EPIDERMA MED-PLANING

KAPSUŁA DERMALIFE SPA OCEANA

FALE RADIOWE


projekt i wykonanie strony: Elfin Design